Szolgáltatásainkról bővebben

01

Kéménybélelés

A múlt század végéig, amíg az emberek csak szénnel és fával tüzeltek, a füstgázok magas / kb. 400 C-os / hőmérséklete miatt könnyen és gyorsan kialakult a megfelelő huzat, az égéstermékek a harmatponti hőmérséklet felett távoztak a kéményeken keresztül. A kémény belseje bélelés nélkül is sokáig ép, megfelelő maradt.

A gázfűtés gyors, széleskörű elterjedése tragikus következményekkel járt a kémények szempontjából. A gáz égésterméke alacsony hőmérsékletű, már a kéményben megtörténik a kondenzáció. A savas kondenzátum lemarja a belső vakolatot, korrodálja még a téglát is. Igy a kémény gáztömörsége megszűnik, szén-monoxid kerülhet a lakótérbe, amely felelős az ilyen jellegű, halálos kimenetelű balesetekért. Ezért szükséges a gázkéményeket füsttömörré tenni. Erre többféle technológia / bélelés, belső vakolás, stb./ létezik.

Vállalkozásunk alaptevékenységként ezekkel, a felújítások folyamán oly sok gondot okozó kéményjavítási munkákkal foglalkozik. Bármelyik technológiát alkalmazzuk, minden kivitelezést alapos felmérés előz meg. A felmérés alapján meghatározzuk a meglévő, helyszíni körülményekhez /kazánteljesítmény, hatásos kéménymagasság, stb./ szükséges kémény keresztmetszetet, és javaslatot teszünk az alkalmazandó technológiára. A munkákat a lehető legkevesebb bontással végezzük, és természetesen a helyreállítást is megoldjuk. Igény szerint vállaljuk a kémény átvételének ügyintézését is.

Kémény bélelés fém béléscsövekkel

A fém béléscsöveket általában egyenes vonalú, megfelelően nagy belső keresztmetszetű kéményeknél alkalmazzuk.

1. Alumínium béléscső: Pár évtizede, mikor hazánkban még nem volt más ismert technológia, a legtöbb kéményt alumínium csövekkel béleltek ki. A vékonyfalú flexibilis csövekről azonban kiderült, hogy nem bírják az igénybevételt, néhány év alatt tönkrementek. A merev falu csöveknél nincs ilyen probléma, ezeket még ma is lehet használni. Beépítéskor ügyelni kell, hogy a nyers habarccsal ne érintkezzen, mert az rongálja az anyagot. Itt is, mint minden merev falu csőnél a beépítéskor / főleg ha elhúzás vagy szűkület van a kéményben / sok bontás szükséges. Ezen némileg segít az ÉPKÉMÉNY „Aluék” flexibilis csöve, ami korszerűbb, és vastagabb anyagból készült, így élettartama is sokkal hosszabb. Van ÉME minősítése, és mert jelenleg ennek a csőnek tűnik az ára a legkedvezőbbnek, sokan választják ezt a megoldást. Azonban itt is korlát az, hogy nem mindíg építhető be a megfelelő / szükséges / átmérőjű cső a kéménybe.

2. Rozsdamentes acél béléscső : Az acél béléscsöveket leggyakrabban új építkezéseknél használják. A jelenleg érvényes előírások szerint még a tartalékkéményeket is acél béléscsővel kell ellátni. A KO acéllal bélelt kéménybe bármilyen tüzelőberendezés beköthető, természetesen a magasság, átmérő, és a cső falvastagsága figyelembevételével. Már meglevő kémény utólagos bélelésekor már kis elhúzás vagy szűkület esetén is sok bontásra van szükség.

Kéményvakolás KAMIX technológiával

Kisméretű tömör téglából falazott béleletlen kémények ma már többnyire csak vegyes (olaj, fa, szén) tüzelésű kazánok, fatüzelésű kandallók, cserépkályhák kéményeként üzemelnek. Ezek a kémények fokozott hő – és korróziós hatásoknak vannak kitéve, régiek, a belsejüket együttesen tönkretette a füstgázokból kicsapódó sav, a korom begyulladásakor keletkezetthelyi kéménytüzek, és az idővasfoga. A belső vakolat lemálik, a fugák sem tömítenek, így a lakásba kerül azégéstermék. Ezen, általában szűk ( 14 x 14 cm – es) keresztmetszetű kéményekjavítása eddig nehézkes vagy egyáltalán nem volt megoldható. Egyrészt a kis keresztmetszet miatt nem lehetett (vagy csak a kémény teljes hosszon történő kibontásával) megfelelő átmérőjű vastagfalú acél béléscsövet a kéménybe tenni, másrészt a kémény keresztmetszete is csökkent a béléskor, ami. ahuzatot rontotta.

Most már rendelkezünk. a megfelelő, az ÉME által is minősített „KAMIX” márkanevű anyaggal és technológiával, mellyel akár kis keresztmetszetű kémények is könnyen javíthatóak, felújíthatóak – gyorsan, bontás nélkül. A kéménybelső megfelelő, alapos tisztítása, előkészítése után többrétegű belső vakolatot alakítunk ki, mely biztosítja a megfelelő üzemelést. Az előkészítés az egyik leglényegesebb része a kivitelezésnek, ezért minden munkát alapos helyszíni felmérés előz meg. Ha a helyszíni felmérés során nagymértékű szurkosodást, kátrányképződést tapasztalunk, akkor. amunkavégzés előtt a kéményt ki kell égettetni hozzáértő szakemberrel (helyi kéményseprő). Az így felújított KAMIX belsővel ellátott kémény a következő előnyökkel rendelkezik: A kémény belseje teljesen összefüggő, füsttömör lesz, megszűnik a kellemetlen füstszag. A beslő vakolat beton szilárdságú, a kéménytest hibáit (fugahiány, nagyobb repedések) kijavítja és az egész kéményt stabilabbá teszi. A kémény keresztmetszete nem csökken jelentősen (ellenben a hagyományos acélcsövekkel való béleléssel). A javítás komolyabb bonts nélkül elvégezhető még szabályosan elhúzott kémények esetében is. AZ elvégzett munkára garanciát vállalunk.

Sok társasházban a régebbi gyűjtőkémények állapota életveszélyes, a betonelemek hiányosak, töredezettek, megrepedtek, nem füsttömörek. A KAMIX technológiával itt is segíthetünk a gondokon. A gyűjtőkéményt teljesen füsttömörré tudjuk tenni. Ezt követően a készülékek füstcsövébe termikus füstgázcsappantyú beépítésével megszüntethető a közvetlen életveszély. Igaz, hogy a kémény továbbra is gyűjtőkémény marad (csak szakaszos üzemű készülékek köthetők rá), de az így felújított rendszerbiztonságosabb lesz, és a bekerülési költsége is kisebb, mint az egyéb módszereknek.

02

FURAN technológia (társasházi egyedi kéményekhez)

Jelenleg az egyik legkorszerűbb és legelterjedtebb bélelési eljárás gáz- készülékek kéményeinek bélelésére. Jó mechanikai tulajdonságai mellett korrózió-, sav-, és lúgálló. Tartósan ellenáll a füstgázok hőterhelésének is. Minősítése 250 C- ig szól, ami a gáztüzelés esetén teljesen megfelelő. Egyik legfontosabb /és ezt csak a FURANFLEX tudja / tulajdonsága, hogy alapállapotban képlékeny, hajlítható, mint a tűzoltótömlő. Kivitelezéskor a kémény hosszának megfelelő darabot vágunk le belőle, ezt húzzuk a kéménybe. A csövet gőzzel felfújjuk. A lágy tömlő felveszi a kémény alakját, követi az esetleges elhúzásokat, és rövid idő / kb. 1-2 óra / alatt visszafordíthatatlanul kikeményedik. Igy toldás nélküli, teljes hosszában azonos keresztmetszetű, füsttömör kéményt kapunk a munka befejezése után. Mivel lágy alakban helyezzük a tömlőt a kéménybe, így minimális bontást igényel. Általában csak a tisztító ajtók kereteit kell kivenni.

03

Szerelt kémények, kandalló kémények

Abban az esetben, ha nem áll rendelkezésre kémény, vagy a meglévő járat használatra alkalmatlan / szűk, szabálytalan elhúzás stb,/ akkor a szerelt kémény építése jelenthet megoldást. A szerelt kémények a belső haszoncső minőségétől függően bármilyen / gáz-, széntüzelésű kazán, kandallók, fatüzelésű cserépkályha, stb./ tüzelőberendezéshez kiválóan alkalmazhatóak. Épületen belülre és kívülre is szerelhetők. Előnyük, hogy gyorsan, könnyen, kevés rombolással szerelhetők, jól alkalmazkodnak a környezethez /könnyű elhúzást kialakítani/, és a polírozott acél külsejűek esztétikusak is.

A kandallók, cserépkályhák kéményei vastagfalú rozsdamentes /KO/ acél béléscső belsővel ellátott falazott, vagy „szerelt” kémények. A legtöbbször fa- ill. széntüzelésű készülékek nagy igénybevételnek teszik ki a kémény belsejét. Ezért a kémény falazásakor már eleve a megfelelő keresztmetszetű, és falvastagságú csöveket építik be a kürtőbe. Ha az a helyiség, ahova szeretnénk uj kandallót vagy kályhát berakni nem rendelkezik alkalmas kéménnyel, a vásárlás előtt feltétlenül konzultáljon kéményes szakemberrel!

04

Kondenzációs égéstermék elvezető rendszerek

Köszönhetően az épületgépészet dinamikus fejlődésének, ma már olyan, zárt égésterű / turbós, ill. kondenzációs / készülékek beépítésére is lehetőség van, melyek nem a lakótérből veszik el az égéshez szükséges levegőt. Ezek a gázkészülékek ma a legbiztonságosabbak, és kiváló a hatásfokuk. Az égéstrmékek elvezetését itt is meg kell oldani, sőt elengedhetetlen a tökéletes tömörséggel szerelt égéstermék elvezető rendszer. A keletkező füstgázokat ventillátor nyomja ki a készülékből, és a szerelt rendszeren keresztül távozik a szabadba. Ne felejtsük el, hogy ezek a rendszerek is „kémények”. Szerelésük, beépítésük szaktudást igényel, és a kéményseprő vizsgálat során nyomáspróbának vetik alá. Összeszerelését és átadását bízzák hozzáértő kéményes szakemberre. Többféle rendszer létezik, melyek közül az adott helynek megfelelőt a helyszínen kell egy alapos felmérés után kiválasztani. Ezért is fontos, hogy ezt megfelelő képzettségű szakemberre bízzuk, aki a tervezéstől a szerelésen át a műszaki átadásig mindent szakszerűen elvégez.

05

Társasházi gyűjtőkémények - KREA K2+ rendszer

A múlt század végéig, amíg az emberek csak szénnel és fával tüzeltek, a füstgázok magas / kb. 400 C-os / hőmérséklete miatt könnyen és gyorsan kialakult a megfelelő huzat, az égéstermékek a harmatponti hőmérséklet felett távoztak a kéményeken keresztül. A kémény belseje bélelés nélkül is sokáig ép, megfelelő maradt.

A gázfűtés gyors, széleskörű elterjedése tragikus következményekkel járt a kémények szempontjából. A gáz égésterméke alacsony hőmérsékletű, már a kéményben megtörténik a kondenzáció. A savas kondenzátum lemarja a belső vakolatot, korrodálja még a téglát is. Igy a kémény gáztömörsége megszűnik, szén-monoxid kerülhet a lakótérbe, amely felelős az ilyen jellegű, halálos kimenetelű balesetekért. Ezért szükséges a gázkéményeket füsttömörré tenni. Erre többféle technológia / bélelés, belső vakolás, stb./ létezik.

Vállalkozásunk alaptevékenységként ezekkel, a felújítások folyamán oly sok gondot okozó kéményjavítási munkákkal foglalkozik. Bármelyik technológiát alkalmazzuk, minden kivitelezést alapos felmérés előz meg. A felmérés alapján meghatározzuk a meglévő, helyszíni körülményekhez /kazánteljesítmény, hatásos kéménymagasság, stb./ szükséges kémény keresztmetszetet, és javaslatot teszünk az alkalmazandó technológiára. A munkákat a lehető legkevesebb bontással végezzük, és természetesen a helyreállítást is megoldjuk. Igény szerint vállaljuk a kémény átvételének ügyintézését is.

06

Kéménymagasítás

A kémény hatásos magassága és átmérője sok esetben nem elegendő a biztonságos működéshez. Ilyenkor általában meg kell magasítani a kéményt. Ez a legtöbb esetben szerelt kémény toldattal valósítható meg. A toldat belső, haszoncsövének anyagát a tüzelési mód határozza meg. Magasítani kell a kéményt akkor is, ha szélárnyékba vagy szélörvénybe kerül. Ez legtöbbször a meglevő épület mellé épített magasabb ház miatt fordul elő.

07

Kitorkollás módosítók szerelése és dugulás elhárítás

Sokszor előfordul, hogy bár a kémény megfelel minden szabványnak, mégsem működik megfelelően. Ilyen esetekben mindíg a helyszín és a környezet feltérképezése után tudunk tanácsot adni, hogy az adott esetben mit lehet tenni. Léteznek huzatfokozók, szélkakasok, egyéb kitorkollás módosító szerkezetek, melyek megfelelő alkalmazásával orvosolni lehet a problémát.

Főleg a vegyes tüzelésű kazánok kéményei a fűtési szezon során elég gyakran eldugulnak, sok kellemetlenséget / füst önti el a lakást, nincs fűtés../ okozva az ott lakóknak. Ezen dugulások megszűntetése a helyi kéményseprő feladata. Amennyiben a dugulást nem lehet kéményseprő szerszámokkal / kefe, golyó / megszűntetni, akkor azt másvalakivel kell elvégeztetni. Mi vállaljuk a dugulás elhárítását előzetes egyeztetés után.

08

Kamerás kéményvizsgálat, szaktanácsadás

Vállalkozásunk megalakulása óta rendelkezik infra kéménykamerával, mely szükséges ahhoz, hogy az elhúzott kéményeket alaposan meg lehessen vizsgálni és felmérni a javítási lehetőségeket. Ezen vizsgálat során kiderül, hogy a kémény belseje mennyire ép, van- e szűkület és mekkora, ill. milyen mértékű a kémény elhúzása. Mindezek ismeretében nyugodtan tudunk ajánlatot adni a lehetséges kéményjavítási módokra.

Elképzelései ismeretében a helyszínen, vagy a már elkészült tervrajzok alapján irodánkban is szívesen adunk tanácsot bármilyen, kéménnyekkel kapcsolatban felmerülő problémára, elhelyezési, javítási lehetőségre, megosztva Önokkel több évtized alatt szerzett tapasztalatainkat.

09

Hő - és áramlástechnikai méretezés

Az életbe lépett új szabályok alapján a kéményseprők megkövetelik azt, hogy minden átvétel előtt számítógépes hő- és áramlástechnikai mére- tezés történjen a kémény terhelhetőségéről. Ezen méretezés alapján kiderül, hogy az adott kémény alkalmas-e a keletkező égéstermék biztonságos elvezetésére. Az általunk elvégzett kivitelezések esetén ezt a méretezést ingyenesen készítjük el. Természetesen megrendelés alapján akkor is elvégezzük a méretezést, ha a kivitelezést nem mi végeztük, de ebben az esetben ez térítésköteles.

Szakvélemény ügyintézés

Feltétlenül szakvéleményre van szükség új gázbekötés vagy átalakítás, gázkészülék csere ill. lakhatási engedélyek beszerzéséhez. A gyakorlati tapasztalatok alapján azt tanácsoljuk, hogy minden kéményen végzett javítás után ajánlatos a helyi kéményseprővel átvetetni a munkát. Vállalkozásunk nem csak a kémény javítását végzi el, hanem az átadásban is közreműködik. A szakvélemény komplett ügyintézésével elértük azt, hogy időt és fáradtságot megtakarítva megrendelőinknek, a számla kiegyenlítésén kívül más dolguk ne legyen.